אלי הילמן
סדנה חקלאית מנהיגות יישומית מערב פרוע מעורבות פעילה בקהילה

הילמן מנהיגות מעצבת


אחרי שנגענו, בכינו, התחבקנו וצחקנו עם אלפי מנהלים במאות סדנאות.
זיהינו ביחד את אזורי הצמיחה המיידים את אלו שמסתתרים, למדנו ביחד אחד על השני ועל הארגון. הפכו מנהלים למנהיגים באמצעות עבודה קשה ואינטנסיבית במפגשים השונים אותם ערכנו בסדנאות שלנו.
אנו מאמינים בראייה הוליסטית של קידום הארגון על ידי קידום והעצמה של האנשים הפועלים בו וחיזוק הסינרגיה בניהם.
קיימות שיטות רבות לעבודה ארגונית אנו מאמינים כי על מנת להוביל שינוי יש לרתום את חברי הארגון וזאת בעיקר דרך המנהלים.
אנו נשאף לחזק ככל שניתן את הדיאלוג ברמת הפרט, הצוות והארגון. וזאת דרך אומנות המגע בחינה תמידית של הקשרים בין האנשים, בינם לבין עצמם, בין המחלקות השונות, על טיב הקשר בין האנשים לעבודה והקשרים בין מעגלים השונים בחייהם עבודה, חברים משפחה.
שילוב של שלושת הסדנאות - מנהיגות יישומית, העברת עדר בקר וחווה חקלאית הינו החוט המקשר בין העצמה ופיתוח שדרת הניהול הבכיר, הידוק הקשרים בין צוותים אורגנים והובלת שינויים חוצי ארגון תוך יצירת שפה ארגונית חדשה. המבוססת על יעדים אשר הוגדרו על ידי הארגון עצמו.
כל הסדנאות, מעניקות את האפשרות למבט אחר לרגע. הזדמנות לחוות חוויה מעולם תוכן אחר אשר מאפשר ומזמין התבוננות. תהליך מורכב זה של ההתבוננות אשר נעשה ממקום מוגן ומנוהל תורם לתובנות חדשות הן ברמת הפרטים והן ברמת עבודתם ביחד כצוות או כארגון.
בבניית הסדנאות ניתן דגש להתבוננות ולמידה ברמות שונות:

* רמת הפרט - התבוננות ולמידה דרך הצוות על יכולות, כישורים ומיומנויות אישיות ובינאישיות המסייעים בפיתוח מנהיגות ומיומנויות ניהול.
* רמת הצוות - התבוננות בדינאמיקה של חברי הצוות מאפשרת למידה ופיתוח של עבודת צוות, תוך עיסוק בסוגיות כגון תקשורת בין אישית, התמקמות ושייכות בצוות.
* רמת הארגון - התבוננות על היבטים תרבותיים כפי שהם משתקפים בדפוסי חשיבה, תהליכי עבודה ודרכי פעולה.
 


בטיחות בעבודה | בית אבות | ביטוח | מהנדס בטיחות | עסקים למכירה | הדרכת מכירות | ראיון עבודה | חיפוש עבודה הייטק

מורה פרטיימי גיבושהקמת חברה בחו"לאימון אישיהתמקדותימי גיבוש
אלי הילמן- סדנאות ODT והנחיית קבוצות